Çinli teknoloji devi Huawei ürün çeşitleri arasına oyun konsolu da ekleyebilir. Şirketin PlayStation ve Xbox’a benzer olarak bir oyun konsolu çıkarmayı planladığı söyleniyor.

Çinli kaynaklar, Huawei’nin Sony PlayStation ve Microsoft Xbox‘a benzer bir oyun konsolu üretebileceğini bildiriyor. Çin’in en popüler sitesi olan ve yapı olarak Twitter ve Facebook sitelerinin karması diyebileceğimiz Weibo’da şirketin planlarına yönelik birtakım detaylar paylaşıldı.

Şirket, “MateStation” olarak anılan oyun konsolu çıkarmadan önce, ağır oyunlar için oluşturulmuş yeni bir bilgisayar serisi piyasaya sürebilir. Zira şu anda tasarlanacağı söylentisinin dolandığı oyun konsollarının üretilip satışa sunulması kısa zamanda tamamlanmayacaktır.

Geçtiğimiz yıl, Honor, oldukça ağır özelliklere ve oyuncu hedefli bir tasarıma sahip ilk oyun dizüstü bilgisayarı Honor Hunter’ı piyasaya sürdü. Ayrıca Huawei’nin 2020 yılında kendi dizüstü oyun bilgisayarını da tanıtmaya hazırlandığı ancak bunu yapmadığı bildirildi.

Bununla birlikte, 2021’in başında Huawei, maksimum performans için 11. nesil intel işlemci ve AppGallery’nin PC sürümü tarafından desteklenen yeni dizüstü bilgisayarlar Matebook X Pro ve Matebook 13 ve 14’ü tanıttı. Bu lansmanın ardından Huawei, MateBook 2021 serisinin AMD sürümlerini de piyasaya sürmeyi planladı ancak şu anda bununla ilgili bir onay yok.

Kaynak : huaweicentral.com