Huawei’nin Mate ürün ailesinin yeni üyelerinden olan MatePad Pro 5G Türkiye’de satışa çıktı. Şu an için stok sorunu yaşansa da satış fiyatı belli olan Huawei Matepad Pro’nun işte tüm özellikleri.

Huawei MatePad Pro 5G görsel

Huawei MatePad Pro 5G, adından da anlaşılacağı üzere 5G desteğine sahip olmasıyla öne çıkan Huawei’nin bir Android tablet modelidir. Bilindiği üzere Apple’ın borusunun öttüğü tablet pazarının en yeni oyuncularından olan bu ürün, Türkiye’de de resmi satıcı üzerinden alına biliyor. Resmi Huawei mağazasında yerini alan tablet, kutu içeriğinde M-Pencil ve akıllı manyetik klavye aksesuarıyla beraber LTE özelliği ile 4.298 TL fiyat etiketine sahip. Her ne kadar stok sorunu olsa da şu an sadece Türkiye’de “gece yarısı grisi” rengiyle satışa sunulmuş bulunuyor. Tabiki Huawei firması MatePad Pro modeli için başka renkler de hazırlamış. Orman Yeşili, Turuncu, İnci Beyazı ve Gece Mavisi renklerinde. Hatta Huawei ürün renkleri için “gerçek deriyi andıran bir dokuya sahip olan Orman Yeşili ve Turuncu renklerde olan vegan deri kaplama, son derece başarılı bir çekicilik ortaya sunuluyor, İnci Beyazı ve Gece Grisi renkleri ise fiberglas kaplama sayesinde yüksek kalitede zarif bir tasarım sunuyor.” açıklamasında bulunuyor.

Huawei MatePad Pro 5G görsel

MatePad Pro tablet gücünü Kirin 990 5G işlemciden ve 6 GB / 8 GB RAM‘den alıyor. Dahili depolaması 128 GB / 256 GB / 512 GB olan modelde 7,250 mAh pile bulunuyor. Özel bir klavye aksesuarı bulunan ürün, 10,8 inç’lik 2560×1600 piksel 520 nit IPS ekran üstüne kuruluyor. Tablet dünyada bir ilke imza atarak kablosuz şarj özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Kablo üstünden 40W hızlı şarj edilebilen tablet, kablosuz tarafta ise 27W seviyesinde şarj sunuyor. Ayrıca 7,5W ters kablosuz şarj da sunulanlar arasında. 8 megapiksel ön kamerası bir ekran deliğinde olan MatePad tablet, arkasında tek bir 13 megapiksel kamera taşıyor. Kutusundan Android 10 temelli EMUI 10 ile çıkan modelde, Google servisleri yer almıyor.

Huawei MatePad Pro 5G görsel