Giyilebilir teknoloji alanının öncü şirketlerinden olan Huawei, akıllı gözlük alanındaki ikinci nesil ürünü olan Eyewear II’yi resmi olarak duyurdu. Eyewear II için adeta bir kablosuz kulaklık ile klasik gözlüklerin birleşmesi ile oluşturulmuş bir teknoloji demek mümkün.

Huawei’nin P40 Serisi’nin tanıtıldığı etkinlikte Gentle Monster ile birlikte birinci nesil Eyewear akıllı gözlüklerini tanıtan Huawei, şimdi de ikinci nesil Eyewear II akıllı gözlüklerini tanıttı.

Akıllı gözlük titanyum alaşımlı menteşe yapısıya sahip. Aynı zamanda uzun ömürlü bir dayanıklılık sunuyor. Eyewear II; metal optik serisi, klasik optik serisi, güneş gözlüğü serisi ve SMART dizayn serisi olarak dört seri şeklinde olarak piyasaya sunulacak.

Gözlükler konforlu ve elastik bir yapıya sahip. Farklı zevklere ve kullanımlara hitap edebilmek amacıyla 13 farklı model sunulaca İnteraktif bir sisteme sahip olan gözlüklerde, 3D Touch desteği bulunuyor.

Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre Eyewear II’de kullanıcı parmaklarını kaydırarak ses seviyesini ayarlayabiliyor, çift dokunma ile çağrılarını yönetebiliyor, bunların yanında çalan müziği durdurup/devam ettirip sesli asistanı etkinleştirebiliyor.

Eyewear II, 128 mm2 ultra ince geniş diyaframlı çift hoparlöre sahip. Gözlük dışarıya yansıyan sesi 12db’e kadar düşürüyor. Bu sayede görüşmelerin dinlenilmesini engellemiş oluyor. Huawei’nin açıklamasına göre Eyewear II, kablosuz şarj ediliyor. Tek seferlik şarj dolumuyla 5 saat kullanım vadediyor.

Fiyat olarak Eyewear II’nin metal optik serisi, klasik optik serisi ve SMART dizayn serisi 360 dolar (yaklaşık 2.655 TL + vergiler); güneş gözlüğü serisi ise 390 dolar (yaklaşık 2.876 TL + vergiler) değerinde olacak.