HP, Pavilion serisinin yeni üyesi olan Pavilion Aero 13’ü tanıttı. 987 gram ağırlığa sahip olan Pavilion Aero 13, şirketin bugüne dek ürettiği en hafif dizüstü bilgisayar özelliğine sahip.

https://press.hp.com/

Çok ince ve hafif dizüstü bilgisayar modellerine Pavilion serisinin yeni üyesi de dahil oldu. 987 gram ağırlığa sahip olan Pavilion Aero 13, HP’nin şimdiye ürettiği en hafif dizüstü bilgisayar.

13.3 inç ekranda 2560×1600 çözünürlükle gelen Aero 13, %90 ekran-kasa oranına sahip. Alüminyum-magnezyum kasa yapısına sahip olan dizüstü bilgisayarın, geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretildiği de HP tarafından özellikle belirtiliyor. Ryzen 5000 serisi mobil işlemci ailesini barındıran Aero 13, en üst konfigürasyonlu modelinde Ryzen 7 5800U işlemcisi yer alıyor.

Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Pavilion Aero 13, aynı zamanda wi-fi 6 desteğine sahip. Oldukça ince ve hafif olan bu model, görüntülü aramalarda istenmeyen arka plan seslerini azaltmak için AI gürültü giderme özelliğini de içerisinde bulunduruyor.

HP’nin paylaşmış olduğu verilere göre Aero 13, tek şarj ile 10.5 saate kadar kullanım sağlıyor.

HP Pavilion Aero 13, Pale rose gold, warm gold, ceramic white ve natural silver renk seçenekleriyle geliyor. 749 dolar başlangıç fiyatına sahip olan HP Pavilion Aero 13, Temmuz ayında satışa sunulacak.