PaintCam Eve akıllı güvenlik kamerası insanları ayırt ederek algoritmalar doğrultusunda bazı uyarılar yapıyor ve eve girmek isteyen yabancıları uzaklaştırmaya çalışıyor.

PaintCam Eve Nasıl Çalışır?

Slovenyalı bir girişim tarafından geliştirilen PaintCam Eve adındaki güvenlik kamerası yapay zekâ özellikleriyle birlikte özel sistemiyle dikkat çekiyor. PaintCam kamera yabancıyı algıladığında paintball atıyor ve gaz sıkabiliyor.

PaintCam, gelişmiş yapay zeka algoritmaları sayesinde sensöre takılan nesnenin insan mı hayvan mı olduğunu ayırt edebiliyor ve beyaz listede olmayan bir insan görüntüsünü farkettiğinde 5 saniye içinde mekanın terk edilmesi gerektiği anonsunu yapıyor.

Beyaz listede yer almayan kişi ısrarına devam ederse kamera, paintball fırlatarak renk işaretlemesi yapıyor. Ardından göz yaşartıcı gaz sıkıyor. Ziyaretçinin bu saldırıdan kurtulabilmesi için yanına beyaz listeden bir kişinin gelmesi ve kameraya talimat vermesi gerekiyor.

Tüm bu özellikler Eve Pro versiyonu için geçerli. Eve ve Eve Plus versiyonları yukarıda anlatılan özelliklere sahip olmamakla birlikte kamera satın almayı düşünenler için daha ekonomik bir seçenek olacak. PaintCam Eve akıllı güvenlik kamerası ay sonuna doğru kitle fonlama kampanyasına başlayacak.