Apple, 2027 yılına kadar iPhone üretiminin yarısını Hindistan’a almayı düşünüyordu. Ancak bazı sorunlar nedeniyle bu süreç aksayabilir. İşte detaylar…

Financial Times’ın haberine göre Apple, Hindistan’daki üretimini artırmak isterken bazı sorunlar yaşıyor. Hindistan’da üretilen her iki iPhone kasasından birinin kusurlu olduğu belirlendi.

Hindistan merkezli bir konglomerat Tata Group tarafından işletilen Hindistan fabrikasının, montaj için  Apple’ın bir başka iş ortağı Foxconn’a gönderdiği iPhone kasalarının yalnızca yüzde 50’sinin sorunsuz olduğu ifade ediliyor.

Apple, Hindistan Planınından Vazgeçebilir

Hindistan’da üretimin genişletilmesinin lojistik ve altyapı gibi sorunlar sebebiyle yavaş olduğu ifade ediliyor. Bunu yanında şirket 2027 yılına kadar iPhone üretiminin yarısını Hindistan’a taşımayı düşünüyordu.

Apple’ın Hindistan’da üretilen kasalarla ilgili olarak kaliteye yönelik problemleri çözememesi ve tedariki sağlayamaması durumunda Çin ile aynı zamanda Hindistan’da iPhone 15 üretiminin başlaması kararın yeniden gözden geçileceği düşünülüyor.