Bu zamana kadar Yone karakteri sadece Yasuo’nun hayatındaki birkaç kısımda görülen bir karakterdi. Oyuncular bu zamana kadar bu karakteri yalnızca Yasuo’nun bakış açısından gözlemledi. Riot Games bu yan karakteri güçlü bir ana karaktere belki şampiyona dönüştürme kararı aldı.

Kısaca Yone Kimdir ?

Yasuo’nun abisi olarak tanıdığımız Yone, azakana avcısı olarak hayata döndü. Aralarındaki benzer yönler var. Bu benzer yönler, iki kardeşi birbirinden ayrılmaz kılıyor. Yone’nin Q yeteneğinde de Yasuo’nunkinde olduğu gibi bar birikiyor. İki kardeşin oynayış şekilleri de birbirine oldukça benziyor.

Yazar Ve Ekibin Gözünden Yone

Yazarın Yone’yi hayata geri döndürmeden önce cevabını bulması gereken soruları vardı.

Hikâye yazarı Michael “Riot Pls” Yichao, “Yone’yi son gördüğümüzde öldüğü düşünülüyordu, ilk başlarda Yone’nin ölmemiş olma ihtimali üzerinden ilerlemeyi denedim ama bu pek içime sinmedi. Yone’nin ve hatta daha büyük oranda Yasuo’nun hakkını verememiş olurdum. Bu iki kardeşin hikâyesini tamamen baştan yazmadan ve başlarından geçen olayı önemsizleştirmeden hikâyelerini ileriye taşıdığımdan emin olmak istiyordum” ifadelerini kullandı.

Yazar, en başta Yone’nin Yasuo’ya çok benzer oynanışa sahip bir karakter olmasını istediğini, hatta Yasuo’nun oynanma oranını azaltmaya çalıştıkları konusunda çaba gösterdiklerini belirtti. Yasuo’nun, LoL’de en yüksek oynanma oranına sahip olan şampiyon olduğunu ve Yasuo oyuncularına benzer özelliklere ve oynanışa sahip farklı bir alternatif sunmanın, şampiyon çeşitliliğini arttıracağını ve oyunda farklılıklar sağlanabileceğini düşünüyordu.

Ancak bir zaman sonra , Yasuo’yu diğer şampiyonlardan ayıran şeyleri yapabilen ona çok benzer bir şampiyon yaratmanın imkansıza yakın bir çaba olduğunu gördü. Yasuo’dan daha iyi bir Yasuo ortaya çıkarmanın mümkün olmadığını farkedildi.

Artık ekip, Yone’nin farklı bir karakter olması gerektiği düşüncesini benimsedi. Onun kardeşinden bambaşka bir yerde konumlanmasının doğru olacağına karar verdi.

Kıdemli konsept tasarımcısı Justin Albers, “Yone, bir kart olarak yayınlandığı zaman bile birçok oyuncu çok heyecanlandı” ifadesini kullandı. Yone şimdilik oldukça ilgi gören bir karakter.