YouTube, spam mesaj ve yorumlardan sıkılan kullanıcıları sevindiricek yeni bir özellik ekliyor. Söz konusu özellik, bir canlı yayını mesaj bölümünden, videoları ise yorumlarıyla spamlayan kullanıcıyı 24 saat boyunca engelleyecek.

YouTube, Google’a ait bir Amerikan çevrim içi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube, yorum ve sohbetlerdeki spam içeriklerile ilgili hem kanal sahiplerini hem de YouTube izleyicilerini mutlu edecek bir karar aldı. Video devinin paylaşımına göre kullanıcılar artık canlı yayınlardaki sohbetler veya videoların altındaki yorumları nedeniyle banlanabilecekler. 

YouTube, spam yorum ve sohbet mesajları için bir yapay zeka kullanıyor. Hem videolar hem de canlı yayınlar, artık daha orijinal yorumlara sahip olacak.

Video İzlemeye Devam Edebilecekler

Üst üste spam attığı tespit edilen kullanıcılar, 24 saat boyunca banlanacaklar. Banlanan kullanıcı YouTube’da video izlemeye devam edebilecek ancak yorum veya mesaj gönderemeyecek. Söz konusu özellik, şu an için sadece İngilizce yorum ve mesajlar için kullanılabilecek. Diğer diller zamanla bu özellikten yararlanabilecek.

YouTube platforma bir yeni özellik daha ekledi. Bundan böyle yüklenen videoların işleme sürelerinintahmini olarak ne zaman biteceği kullanıcılara gösteriliyor olacak. Bu özellik sayesinde video içerik üreticiler videolarının kaç dakika veya saat sonra paylaşılabileceğini takip edebilecekler.