Netflix ya da farklı platformlardan içerik seçmek seçenekleri tükettikten sonra biraz zorlaşabiliyor. Sizlere sunduğumuz içerik önerileri popüler dizilere göre biraz daha arka planda kalmış fakat ilginç konulara sahip kaliteli olduğunu düşündüğümüz tarzda. Bu haftaki önerimiz ise Broadchurch…

Broadchurch Dizisinin Konusu

Küçük yaşta bir erkek çocuğun öldürülmesinden sonra, medya ordusu küçük bir sahil kasabası olan Broadchurch isimli kasabaya hücum eder. Broadchurch isimli dizi içinde yaşayan herkesin birbirini tanıdığı küçük sahil kasabası olan Broadchurch’te işlenen cinayetin çözümlenmesi üzerine kuruludur. Ellie Miller ve Alec Hardy bu gizemli soruşturma için görevlendirilen dedektiflerdir.

Teknik Açıdan Broadchurch

Britanya yapımı suç drama dizisi toplamda 3 sezondan oluşuyor. Her sezonda 8 bölümün yer aldığı mini dizinin bölümleri ortalama 45 dakika sürüyor. Dizinin ilk 2 sezonu öldürülen 11 yaşındaki erkek çocuğu Danny Latimer cinayeti ile ilgilidir. 3. sezonda aynı ikili dedektif farklı bir tecavüz davasını araştırmaktadır. Dizide kullanılan efekt ve müziklerin diziye gizem katmada payı büyük. Dizi teknik açıdan iyi bir kaliteye sahip.

Spoilersız Broadchurch

 – Gizemli suç dizilerini seviyorsanız

 – Sonu şaşırtıcı olmalı ve tatmin etmeli diyorsanız

 – Seyredeceğiniz dizi düşündüren, izlerken tahminler yaptıran cinsten olmalıysa

 – Dizi tamamen aynı olay üzerinden ilerlemesin istiyorsanız

bu diziyi listenize eklemelisiniz.