Pandemi süreci hepimiz için zaman zaman sıkıcı hale gelebiliyor. Bu sıkıcı zamanlarımızı kaliteli zamanlara dönüştürebilmek için bazı aktivitelere yöneliyoruz. Yeni kitap, dizi ya da film gibi. Biz de bu hafta ne izleyeceğinize karar vermeniz konusunda sizlere yardımcı olabilecek bir dizi tavsiye edeceğiz. Söz konusu dizi ise Orphan Black. Yeni bir dizi arayışındaysanız Orphan Black’e bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Orphan Black Nasıl Bir Dizi?

Bilim kurgu dizilerine karşı ilgiliyseniz bu diziyi sevme ihtimaliniz oldukça yüksek. Dizideki temel konu klonlama. Spoiler vermeden hikayenin nasıl başladığından kısaca bahsedeceğiz.

Düzgün bir hayatı olmayan serseri bir karaktere sahip olan ve kaçak yaşam tarzını benimsemiş olan Sarah, tren istasyonunda kendisine tıpatıp benzeyen bir kadının intiharına tanıklık eder ve durumu kendisi için avantaja dönüştürme fikri aklına gelir.

Dizinin gizemli aksiyon içerikli olması sebebiyle oldukça heyecanlı ve sürükleyici olduğunu belirtelim. Dizi tahmin edeceğiniz üzere genetik bilimini de içeriyor. Polisiye ve suç konulu dizi ve filmleri seviyorsanız da ilginizi çekebilecek bir dizi. Başrolde yetenekli Kanadalı oyuncu Tatiana Gabrielle Maslany yer alıyor.

Teknik Açıdan Orphan Black

30 Mart 2013’te, Kanada’da Space kanalında ve ABD’de BBC America kanalında yayına başlayan bilim kurgu dizisi Kanada dizileri kategorisinde yer alıyor. Toplam 5 sezondan oluşan dizinin her sezonunda 10 bölüm bulunuyor. Bölüm süreleri yaklaşık 40-45 dk arasında değişiklik gösteriyor. Gizemli dizi soğuk görsel efektlere ve ses efektlerine sahip. Bunun yanında çekim açıları ve netlik açısından da kaliteli olduğunu söyleyelim.

Son olarak dizinin 8.3 gibi başarılı bir IMDB puanına sahip olduğunu belirtelim. Bilim kurgu içeriklerini seviyorsanız ve klonlama konusu ilginizi çekiyorsa bu sürükleyici olay örgüsüne sahip diziyi kesinlikle listenize eklemenizi öneririz.

Diziye Ulaşabileceğiniz Bazı Siteler

https://www.dizigom1.com/diziler/orphan-black/

https://dizimag.biz/orphan-black/1-sezon-1-bolum-izle-dizi

https://www.dizibox.vip/orphan-black-1-sezon-1-bolum-izle/

https://www.netflix.com/title/70276033