Dizi izlemeye ayıracak uzun vaktiniz yoksa ve mini dizi arayışındaysanız Self Made isimli mini dizi size göre olabilir.

Dizi Afrikalı Amerikalı bir kadın girişimci olan Madam C.J. Walker’ın hayatını konu alıyor. Biyografi türündeki bu dizi başarılı bir IMDb puanına sahip. Dizinin IMDb puanı 7,3. Dizide genel olarak Netflix’in de belirttiği gibi “iyi hisettiren” bir durum hakim. Yer yer duygusal sahnelerin olduğu dizinin bölümleri 45-50 dakika sürüyor ve dizi toplamda 4 bölümden oluşuyor. Nasıl bittiğini anlamayacağınız dizi bir sezondan oluşuyor. Nostaljik dizi ve filmlerden hoşlanıyor olmanız da Self Made’i sevmeniz için bir sebep olacaktır. Dizideki giyim tarzları, faytonlar ve mekanlar tam olarak dönemini yansıtıyor.

Madam C.J Walker Kimdir?

Madam C.J. Walker, Afrikalı Amerikalı bir girişimci, hayırsever ve politik ve sosyal aktivistti. Guinness Rekorlar Kitabı’nda Amerika’daki ilk kadın kendi kendine milyoner olarak kaydedildi. Birçok kaynak, diğer kadınların ilk olmasına rağmen, servetlerinin o kadar iyi belgelenmediğini belirtiyor.

Madam C.J. Walker’ın ilk hedefi sağlıklı saçlardı. Sıcak tarağı kendisi icat etmemiş olsa da, günümüzde kullanılan bir çok ısılı saç şekillendirici Madam C.J Walker sayesinde popülerdir.

1919 yılında hayatını kaybeden Madam C.J. Walker, Birleşik Devletler’deki kendi kendini var eden ilk kadın milyoner kadın olarak Guinnes rekorlar kitabına girmiş ve kadının gücünün en önemli temsilcilerinden biri olmuştur.

İham verici bir konsepte sahip olan Self Made, Madam C.J Walker’ın güçlü mücadelesi için izlemeye değer.