Google

Google, Cuma günü, Koronavirüs salgını nedeniyle olumsuz etkilenen sağlık kuruluşlarına, araştırmacılara ve krizden etkilenen işletmelere yönelik mücadele paketi için destek sözü verdi. CEO Sundar Pichai’ye göre büyük yardım; nakit, reklam kredileri ve bulut hizmetleri şeklinde gelecek.

ABD’nin Dev Yardım Paketinden Sonra Google’dan Bir Destek Daha

Pichai, “Birlikte, işletmelerimiz, eğitimcilerimiz, araştırmacılar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere topluluklarımıza, zorlukları aşmaları için yardım etmeye devam edeceğiz.” dedi. Google, sağlık çalışanlarına yüz maskeleri gibi koruyucu ekipman desteği sağlamak için işbirliği yapmaya devam ediyor. Google, Google X’in bir bölümü olan Verily ile mühendislik, tedarik zinciri ve tıbbi araç üretimi için ekipman üreticileriyle birlikte çalışıyor.

Google CEO’su Sundar Pichai

Google’dan 800 Milyon Dolar Destek Açıklaması
ABD Hükümeti‘nin dün onaylanan yardım tasarısının bir parçası olarak 2,2 trilyon dolar bir bütçe ayırmasından sonra Google da Corona virüsten etkilenen organizasyonlara ve işletmelere destek vermek için 800 milyon doların üzerinde yardım sözü verdi.

Buna ek olarak, şirket; yüz maskeleri, solunum cihazları ve diğer tıbbi cihazların üretimine yardımcı olarak, ortak şirketler ve tedarikçilerle çalışırken koruyucu ekipman ve tıbbi cihazların üretimine yardımcı olmak için teknik uzmanlık ve finansal destek sunmayı planlıyor. Ayrıca 20 milyon dolarlık Google Cloud kredileri, akademik kurum ve araştırmacıların hastalığı incelemesi ve aşılara yönelik çalışması için ayrılacak. Google ayrıca çalışanlara sunduğu ikramiyeyi yıllık 10.000 dolara çıkaracak.