Google, yarın (15 Ekim) düzenleyeceği sürpriz bir etkinliğinin duyurusunu yaptı. “Search On” isimli etkinlik, Google’ın resmi YouTube kanalı ya da etkinlik için hazırlanan bir internet sitesinden canlı bir şekilde yayınlanacak.

Arama motoru devi Google, her sene “Google I/O” adında bir etkinlik gerçekleştiriyordu. Şirket Google I/O isimli etkinliklerinde yeni hizmet ve teknolojilerini tüketicilere sunuyordu. Ancak koronavirüs sebebiyle Google bu yıl, etkinliğini düzenleyemedi. Bu nedenle şirket, biraz daha farklı bir konsepte sahip olan “Search On” adında bir etkinlik düzenleyeceğini bildirdi. Söz konusu etkinlik, 15 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Search On etkinliği kapsamında “Google’ın, insanların çevrelerindeki dünyayı anlamalarına yardımcı olmak için yapay zekanın gücünden yararlanmanın en son yolları“nın konuşulacağı belirtildi. Fakat Google,tam olarak neyi kastettiğini detaylandırmadı. Etkinlik kapsamında neler öğrenebileceğimiz şu an için belirsiz. Etkinlikte şirketin, Asistan, Haritalarve diğer hizmetler ile ilgili çeşitli bilgiler vermesi, bu hizmetlerin geleceği hakkında konuşulması tahmin ediliyor.