Google Play Store’dan kullanıcıları sevindirecek iki yeni haber geldi. Yaklaşan yeniliklerden biri düşük depolama alanına sahip cihaz sahipleri için kullanışlı bir özellik olacak.

Günden güne yeni özellikler ve güncellemelerle gelişen ABD merkezli teknoloji devi Google, Android tarafına yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Bugün 9To5Google, Google Play Store‘a eklenecek iki yeni özelliği duyurdu.

Bildirilenlere göre yeni özelliklerden ilki, Google Play Store’dan indirilen uygulamaların takibini kolaylaştırmak için. Kullanıcılar artık indirme ilerlemesini kaydırılabilir bir baloncuk ile takip edebilecekler. Bu sayede uygulamanın yüklendiğini görmek için bildirimlere gitmeye gerek kalmayacak.

Google Play Store’a eklenecek olan bir diğer özellik ise, Android uygulamalarını arşivleme özelliği. Bu özellik silinmek istenen uygulamaların arşivlenebilmesini ve Google Play Store’dan tekrar geri yüklenebilmesini fırsat tanıyacak.

Arşivlenen uygulamalar Play Store’daki ”geri yükle” seçeneği sayesinde kolay bir şekilde yüklenebilecek. Google, kullanıcıların uygulama hesabı dahil olmak üzere tüm kişisel verilerin eksiksiz bir şekilde geri yükleneceğini bildiriyor.