Mobil dünyanın en büyük uygulama mağazası konumundaki Google Play on yılı geride bıraktı. Uygulama mağazası onuncu yıla özel olarak kullanıcılarına hediyeler dağıtıyor. On yılın ardından logoda da değişiklikler yapıldı. İşte detaylar…  

Google’ın Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformu olan Google Play, onuncu yılını kutluyor. Bunların yanında dev uygulama mağazası logosunu da değiştirdi.

Mart 2012 tarihinde resmi olarak faaliyete geçen Google Play aslında Android Market olarak hizmet sağlıyordu. Uygulama mağazasının, film ve dijital kitap gibi alanlarda da çalışmalarda bulunarak komple bir mağaza olarak görev yapması düşünülmüştü.

2.5 Milyar Kullanıcı İçin…

Google Play mağazası hali hazırda 190 ülkede kullanılıyor ve mağazada 2 milyon civarında uygulama geliştiricisi yer alıyor. 2.5 milyar kullanıcı için pek çok türde uygulama bulunuyor.

Onuncu yıla özel Google Play logosu da değiştirildi. Yeni logo ve renk seçenekleri firmanın pek çok segmentteki yazılımlarını temsil ediyor. Renklerin belirginleştirilmesiyle birlikte köşeler daha yumuşak hatlarla karşımıza çıkıyor. Bunların yanında uygulama mağazası devi, uyumlu ülkelerde yapılan her alışveriş için 24 saat boyunca 10x Play Point kazanma imkânı da sunuluyor.