Google Meet’in Android sürümünde artık kullanıcılar, video görüşmeleri sırasında arka planlarını başka bir görselle değiştirebilecek veya bulanıklaştırabilecek.

Google Meet, 2020 yılında web sürümüne getirilen bir özelliğe Android tarafında da yer verecek. Video konferans uygulamasının Android sürümünde kullanıcılar artık arka planını bulanıklaştırabilecek veya arka planda kendi istedikleri herhangi bir görseli de kullanabilecekler.

Bu özellik kullanıcıya, görüntülü arama sırasında arka plandaki nesnelerin görüşmelerde görünmemesi için oldukça faydalı olan iki farklı şekilde arka planı bulanıklaştırmaya veya istenilen görselleri yerleştirme imkanı sağlayacak.

 Google açıklamasında “Toplantı arka planlarınızı bulanıklaştırma veya değiştirme yeteneğine sahip olmak, kişiliğinizi daha fazla göstermenize veya tercihiniz buysa çevrenizi gizlemenize yardımcı olabilir.” ifadelerine yer verdi.

Yakında iOS Kullanıcıları Da Uygulamayı Kullanabilecek

Özelliğin iOS‘a geleceği ifade edilse de henüz bir tarih belirtilmedi. Bununla birlikte yapılan açıklamaya göre Google Meet masaüstü kullanıcıları, statik görseller yerine arka plan olarak video da kullanabilecek.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamayı Android cihazınıza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.meetings&hl=tr&gl=US