Google Maps,artık evden çıkmadan önce koronavirüsün yoğun olduğu alanlara gidip gitmediğiniz konusunda sizi bilgilendirebilecek. Haritalar bu hafta tekrar güncellendi. Google geçen ay insanların farklı arazi türlerini daha kolay ayırt etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan renkli ve daha detaylı bir tasarım başlatmıştı.

Yeni Güncelleme İle Google Maps

Google Haritalar, yakın zamanda yeni bir renk kodlu güncelleme ile koronavirüsün coğrafi bölgelerde ne sıklıkta olduğunu gösterecek. Bu haftadan itibaren, Haritalar uygulaması her 100.000 kişi için yedi günlük yeni koronavirüs vakalarının ortalamalarını gösterecek. Seçilen alanlar, vakaların artıp azalmadığını gösterecek ve kaç yeni vakanın rapor edildiğini belirtmek için altı renkten biriyle belirtilecek. Bu faydalı ve daha detaylı özellik yakında Google Haritalar’ın iOS ve Android sürümlerinde kullanıcılara sunulacak.

ctvnews.ca

Google, Üç Kaynaktan Veri Alıyor

Google Johns Hopkins Üniversitesi, New York Times ve Wikipedia’dan veri alıyor. Verilerini Dünya Sağlık Örgütü ve diğer kamu veya devlet sağlık kuruluşlarından da veri topluyor. Google Haritalar’ın çalıştığı 220 ülkenin tümü bu kaynakların içerdiği bilgileri kapsamakta.

Özellik Nasıl Kullanılıyor ?

Kullanmak için uygulamayı açın, sağ üstteki katmanlar başlığına tıklayın. Daha sonra “COVID-19 Bilgisi” başlığına tıklayın. Artık vaka sayılarını gösteren renk kodlu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu özelliği, beraberinde uygulamayı kullanmak için, linkleri inceleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.mapslite&gl=TR

https://apps.apple.com/tr/app/google-haritalar/id585027354?l=tr