Google Haritalar artık merdivenler, yol genişlikleri ve park yolları gibi bir çok detayı gösterebiliyor. Sizler için bu yeni özelliğin kullanılabildiği şehirleri derledik…

Google Haritalar için dört büyük şehri içeren kritik bir güncelleme kullanıma sunuldu. Rehber niteliğindeki uygulama bundan böyle bazı şehirlerdeki insanların yürümesine ve ulaşmalarına yardımcı olacak sokak bazında oldukça kapsamlı detaylar sunuyor.

Yeni özellik kullanıcıların yaya geçitlerinin yerlerini görmelerine yardımcı oluyor ve en mantıklı olan yürüme yönünü belirlemelerini sağlıyor. Sunulan detaylar arasında yaya geçitleri, merdivenler, park yolları vb. unsurlar yer alıyor.

Yeni Özellik Hangi Şehirlerde Kullanılabiliyor?

Google’ın ek detaylar bildirdiği dört şehir LondraNew YorkSan Francisco ve Tokyo şeklinde. Google Haritalar bundan böyle bu şehirlerde yaya geçitleri, kaldırımlar, yol genişlikleri, parklardaki yollar, refüjler, yol kenarındaki bitkiler ve merdivenler gibi detayları hatasız şekilde gösterebiliyor.

Google Haritalar’ın sokak düzeyinde bu kadar detaylı kullanım sunması özellikle bebek arabası kullanan anne babalar ve tekerlekli sandalye kullanan engelli bireyler için oldukça kullanışlı olacak. Özellik şimdilik yalnızca söz konusu şehirlerde kullanılabilecek. Diğer şehirler için durumun ne olacağı henüz belli değil.