Google Haritalar’a ünlü yerlerin 3D havadan görüntülerini sunma özelliği eklendi. Bununla birlikte kullanıcılar, iyileştirilmiş bisiklet rotası bilgileri ve konum paylaşımı uyarıları da alacak.

www.engadget.com

Google, San Francisco’daki Alcatraz, Londra’daki Big Ben ve New York City’deki Empire State Binası dahil olmak üzere 100’e yakın ünlü simge yapının havadan görüntülerini sunan Android ve iOS için Google Haritalar’a güncellemeler sunuyor. Bu özellik, gerçekçi 3D görünümler oluşturmak için yapay zekayı milyarlarca görüntüyle (uydu ve Sokak Görünümü çekimleri dahil) birleştiriyor. Google bunu turistler için bir ön izleme aracı olarak sunmakla birlikte aynı zamanda bir uçuş rezervasyonu yapmadan merakınızı gidermenin kullanışlı bir yolu.

Havadan görünümlere dünya çapındaki kullanıcılar erişim sağlayabiliyor. Özelliği kullanabilmek için Google Haritalar’da bir yer işareti bulmanız ve Fotoğraflar bölümünü ziyaret etmeniz yeterlidir.

www.engadget.com

Bunun yanında geleneksel ama çok pratik yükseltme daha var. Google, Haritalar’ın bisiklet navigasyonunu yoğun araç trafiği, merdivenler, dik yokuşlar ve yol türleri (ana caddeye karşı ara sokak gibi) dahil olmak üzere daha ayrıntılı rota bilgileriyle yükseltiyor. Ayrıca rotaları karşılaştırmak için daha kolay bir zamanınız olacak. Bisiklet yükseltmeleri özelliği gelecek haftalarda “yüzlerce” şehre ulaşacak.

Bunun da ötesinde, bir arkadaşınız belirli bir yere geldiğinde (veya ayrıldığında) size haber veren yeni konum paylaşım bildirimleri var. Bu özellik örneğin bir buluşmada arkadaşlarınızın mekana ne zaman ulaştığını öğrenmenize yardımcı olabilir. Bildirimler sadece konumlarını paylaşmayı kabul etmiş kişiler için devreye girer ve Google, kullanıcıların paylaşımı gerekenden daha uzun süre etkin bırakmamasını sağlamak için uygulama ve e-posta bildirimleri vaat eder.

kaynakça : https://www.engadget.com/