Google, Domains servisini kapatacağını duyurmuştu. Yaklaşık 10 yıllık servisten sonra hayata veda edecek olan servis üzerinden alan adı satışı durduruldu.

Geçtiğimiz aylarda Google, bir servisin daha fişini çekeceğini duyurmuştu. Google Domains yaklaşık 10 yıllık servisinden sonra kullanıcılara veda edecek. Firmanın yeni kararı ile Google Domains, artık alan adı satışlarını durdurdu.

Square Space’e Yönlendirme

Müşteri hesaplarını ve alan adlarını Squarespace’e satan arama motoru devi Google, servisin kapatılması için çalışmalara başladı.

Pixartprinting

Google’ın alan adı (domain) satın alımına izin veren servisi, bundan böyle yeni alan adları satmıyor. Bu servis ile alan adı satın almaya çalışan kullanıcılar, Squarespace’e yönlendiriliyor. Fakat kullanıcılar, servis kapanana kadar daha önce satın aldıkları servisleri kullanabilecek. Servisin tamamen kapanmasıyla müşterilerin hesapları ve kontrol seçenekleri Squarespace’e geçecek. Bunun dışında WordPress, kısa süreliğine Google Domains kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde kendi platformlarına geçebileceğini duyurdu.