Google Chrome, YouTube videolarından ekran görüntüsü almayı kolaylaştıran özelliği duyurdu. “Copy video frame” özelliği sayesinde extra uygulamalara duyulan ihtiyaç ortadan kalkıyor.

TechRadar.com

Google, popüler masaüstü web tarayıcısı Chrome’a pratik bir şekilde videodan ekran görüntüsü alma işlemini sağlayan yeni bir özellik ekledi. Chrome 116 sürümde kullanılabilen yeni özellik ile kırpma işlemine gerek kalmadan yüksek kaliteye sahip bir videonun istenilen bir karesi kopyalanabiliyor.

Nasıl Kullanılır?

Videodaki bir görseli Chrome tarayıcıda kaydetmek için yapılması gereken, videoyu durdurup sağ tıklamak ve “Video karesini kopyala” seçeneğine tıklamak. Bu seçenek, sağ tık menüsünün engellendiği sitelerde görünmüyor. Bununla birlikte dosyayı kaydetmek ile uğraştırmıyor ve ekran görüntüsünü panoya kopyalıyor. Ayrıca videonun çözünürlüğü de ne ise o kalitede kalıyor.

blog.google

Google, kolay ve hızlı bir şekilde ekran görüntüsü almayı sağlayan özelliğin bugün itibarıyla kullanıma sunulduğunu söylese de Chrome 116 sürümde henüz herkese açılmış değil.