Google, Chrome tarayıcı için yeni bir ana sayfa tasarlıyor. Arama çubuğundan sekmelerin düzenine başlangıç ekranında yer alan her şeyin görüntüsü değişecek.

t.me

Son yayınlanan Google Chrome Canary güncellemesi, kullanıma sunulacak yeni sekme sayfasını gösteriyor. Güncelleme ile Google uygulamasında yer alan arama çubuğunu hatırlatan daha büyük bir arama çubuğu kullanıma sunulacak. En çok ziyaret edilen sayfalarda da değişiklikler yapılacak.

Büyük Bir Arama Çubuğu, Sayfalar İçin Kutucuklar

Android için Google Chrome’un yeni sürümü daha büyük bir arama çubuğuyla birlikte en çok görüntülenen sayfaları kutucuklarla bölümlendiriyor. Sayfanın arka planında dinamik renkler bulunuyor. Yeni tasarımla etkileşimlerin artması ve tarayıcının yenilikçi olduğu kadar görsel olarak da daha ilgi çekici bir hale gelmesi amaçlanıyor.

Söz konusu değişiklikler, Chrome 118 sürümünde yer alacak fakat yeni tasarımı şimdiden görmek mümkün. Chrome Canary sürümünde adres çubuğuna chrome://flags/#enable-surface-polish yazarak güncel tasarımı görmek mümkün. Güncel tasarımın yer aldığı sürümün ne zaman yayınlanacağı belli değil.