Google yabancı dil sorunu olan insanları sevindirecek bir ürünün tanıtımı yaptı. Google’ın son günlerde birçok yeni ürünün tanıtıldığı ve birçok kişi tarafından ilgiyle izlenen I/O 2022 etkinliği dahilinde tanıttığı ürün büyük ilgi gördü.

Translate Yazılımına Sahip Gözlük

ABD merkezli teknoloji devi Google, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği “I/O 2022” etkinliğinde merakla beklenen artırılmış gerçeklik gözlüğü için hazırladığı kısa bir tanıtım videosu sundu.

Temel ve en belirgin özelligi çeviri özelliği olan Google ürünü gözlüğün, eş zamanlı çeviri yapabilmek ve dil engelini ortadan kaldırmak için Google Translate yazılımını kullanacağı ifade edildi.

İşitme Engelliler İşlevsel

Google’a ait çeviri gözlüğünün tanıtım videosunda İngilizce konuşan bir kullanıcının, gözlük sayesinde Mandarince konuşan başka bir kullanıcıyla eş zamanlı iletişim kurabildiği gösterildi. Her iki kullanıcı da akıllı gözlükler ile diğer kullanıcının konuşmasının canlı çevirisini görebiliyordu.
Bununla birlikte videoda söz konusu teknolojiyi uzun süredir beklediği için mutluluk duyan işitme engelli bir kullanıcı da yer aldı.