Google, sohbet robotunun mantığı ve becerileri geliştirildi. Bard yeni güncelleme ile matematiksel işlemler ve kodlama sorularında daha yüksek performans sağlayacak.

Google, LaMDA AI programına dayalı geliştirilen diyalog ile metin üretebilen yapay zeka sohbet robotu Bard’ın mantık ve muhakeme yetilerini geliştirdi. Yapılan iyileştirme Bard’ın matematik, mantık ve programlama konularına yönelik sorularda daha iyi performans göstermesini sağlayacak.

Söz konusu algoritma artık matematiksel görevlerde ve kodlama sorularında yanıt vermeden önce arka planda kodları çalıştıracak ve test edecek ve bu test sonucu nihai cevabı iyileştirmek amacıyla kullanılacak. Bard son güncellemesi ile karmaşık soruları yanıtlamada doğru ve başarılı sonuçlar verecek.

Google’ın şirket içinde gerçekleştirdiği testlerde Bard’ın hesaplama açısından zorlu sayılan işlemleri eskisine göre daha iyi sonuçlandırdığı görüldü. Çok uluslu Amerikan teknoloji şirketi Google’ın sohbet robotunun hesaplama tabanlı kelime ve matematik problemlerine verdiği yanıtların doğruluğu %30 oranında artış gösterdi.

Şubat ayı başında duyurulan yapay zekalı sohbet robotu Google Bard, her geçen gün yeni özellikler barındırmaya devam ediyor.