Google, bu yılki The Game Awards etkinliğinde gelecek sene bir Google Play Oyunlar uygulaması ile Windows 10 ve sonraki sürüme sahip cihazlarda Android oyun deneyimi sağlayacağını duyurdu.

Arama motoru devi Google, bu yılki The Game Awards 2021 töreninde Google, 2022’de Android oyun deneyimini Windows PC’lere getireceklerini açıkladı. Windows kullanıcıları yakında masaüstü, dizüstü bilgisayarlarında ve tabletlerinde bir Google Play Oyunlar uygulaması aracılığıyla yüzlerce Android oyununa erişim sağlayabilecek.

Google Play Oyunlar uygulaması Android Oyunları Windows Bilgisayarlarda Çalıştırabilecek

Google Play Oyunlar uygulaması, Android oyunlarını buluttan yayınlamak yerine yerel olarak Windows bilgisayarlarda çalıştırabilecek. Kullanıcılar uygulamayı kullanırken telefon ve Windows PC arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yaparak kesintisiz oyun deneyimi yaşayabilecek. Uygulama, Windows 10 ve sonraki sürümlerini çalıştıran Windows cihazlarda da kullanılabilecek.

Google’ın Android ve Google Play oyunlarından sorumlu ürün direktörü Greg Hartrell: “2022’den itibaren oyuncular en sevdikleri Google Play oyunlarını daha fazla cihazda deneyimleyebilecekler: telefon, tablet, Chromebook ve yakında Windows PC’ler arasında sorunsuz geçiş yapabilecekler.” açıklamalarında bulundu.

Microsoft’la iş birliği yapmadıklarını ve Google Play Oyunlar uygulamasını kendi uğraşlarıyla geliştirdiklerini belirten Google, sistemin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağı, nasıl çalışacağı veya hangi oyunların yer alacağı hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadı.