Son dönemlerde popüler hale gelen kısa videolar özellikle karantina döneminde daha yoğun ilgi görmeye başladı. Çeşitli küçük yarışmalar, akımlar ve challengeları içeren bu kısa videoların bulunduğu Tiktok platformu videoların kısa olması ve eğlence amaçlı bir platform olması gibi sebepler nedeniyle oldukça ilgi görüyor. Yine kısa ve eğlenceli içeriklerin bulunduğu, aynı zamanda eğitici, bilgilendirici pratiklik sağlayan videoları da içeren İnstagram reels de kendini benimsetmiş özelliklerden biri. Snapchat de bu platformlar gibi video içeriklerinin bulunduğu yeni özelliği kısa süre sonra Türkiye’de kullanıma sunacak olmakla beraber yurtdışında kullanıma sunmuştu.

Linke tıklayarak Snapchat’in kısa zaman sonra kullanıma sunulacak olan ve video popülerliğine göre günlük bir milyon dolar dağıtacağı Spotlight özelliği hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz…

Turkcell’de de trende uyum sağlayarak Challenge TV adındaki yeni platformunu kullanıma sundu.

Challenge TV Nedir?

Challenge TV video çekerek yarışmalara katılabileceğiniz, dilerseniz de yalnızca izleyici olarak kullanabileceğiniz GNÇ üyelerine sunulmuş adından da anlaşıldığı üzere yarışma içeren bir platformdur.

Challenge TV tamamen ücretsiz olmakla birlikte, yalnızca GNÇ’lilerin değil tüm gençlerin kullanımına sunulmuş bir platformdur.

Challenge TV Yarışmasına Nasıl Katılım Sağlanır?

Turkcell Challenge TV üzerinden başlattığı yarışmaya katılabilir, dereceye girerek ödül kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

Öncelikle GNÇ uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra ‘tüm fırsatlar’ ekranından ‘challenge tv’yi seçin.

Daha sonra açılan yeni sayfada bulunan ‘ sen de challenge’a katıl butonuna basın. Gelen ekrana telefon numaranızı girin ve izin ver seçeneğini tıklayın. Daha sonra gelen ekranda bilgileriniz istenecek. İlgili alanları doldurup kullanıcı sözleşmenizi onaylayın.

Artık Challenge TV’ye videonuzu yükleyebilirsiniz.

GNÇ uygulaması üzerinden yarışma kuralları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yarışma İçeriği Nedir?

Yarışma 3 challengedan oluşuyor: 3 kuruş challenge, katlanan kalem challenge ve yumurta tokadı challenge. Katılımcı bu challengelerden istediğini seçerek istediği sayıda videoyu yükleme hakkına sahip. Challengeların örnek videolarına GNÇ uygulaması üzerinden ulaşabilir ve uygulayabilirsiniz.

Yarışma için son gün 18 Aralık. Video sisteme ne kadar erken yüklenirse izlenme şansı o kadar artacağından, katılımcının videoyu en erken şekilde sisteme yüklemesi izlenme sayısı açısından avantaj sağlayacak ve dereceye girme şansını arttıracaktır.

Ödüller Neler?

Söz konusu üç challengedan en çok izlenen videoların sahipleri çeşitli ödüllere sahip oluyor. Bu challengelardan videoları en çok izlenen:

  • 1-20 arasındaki katılımcılara JBL GO 2 Bluetooth Hoparlör,
  • 21-40 arasındaki katılımcılara Xaomi Mi Band 5 akıllı bileklik,
  • 41-40 arasındaki kullanıcılara ise Hepsiburada 100 TL’lik hediye çeki

hediyeleri verilecek.

Eğer video en çok izlenen 140 videodan biriyse yarışmadan sonra kişiye telefon numarası üzerinden ulaşılarak ödülü ile ilgili bilgi verilecek. Bunun yanında yüklenen onaylanan ve yayınlanan ilk 5000 video için de GNÇ’li katılımcılara haftalık 1 GB internet hediye edilecek.