Yakın zamanda Londra’da teslimata başlayan Getir, aldığı son yatırımlarla 2,6 milyar değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin ikinci unicorn girişimi olmayı başardı.

Market ve yemek siparişi uygulaması Getir, yatırım almaya devam ediyor. Getir’in kurucusu Nazım Salur, şirketin son aldığı 300 milyon dolarlık yatırımla 2,6 milyar dolar değerlemeye ulaştığını açıkladı.

Getir’in değerleme tutarı hakkında ilk kez unicorn açıklaması yapıldı. Getir 2,6 milyar dolarlık değerlemeyle unicorn seviyeye ulaştığını resmen ilan etmiş oldu. Yaklaşık bir buçuk yıl önce yerli oyun stüdyosu Peak, 1,8 milyon dolarlık değerlemeyle Türkiye’nin ilk unicornu unvanına sahip olmuştu.

Şu anda Türkiye dışında sadece Londra’da hizmet vermeye başlayan Getir yakın zamanda İngiltere’nin yanı sıra Almanya, Fransa, ve Brezilya ve Hollanda’da da hizmet vermeye başlayacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Aldığı son yatırımla 2,6 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Getir, Türkiye’nin 2. Turcorn’u oldu.” açıklamasında bulundu.

Getir Kurucusu Nazım Salur, elde edilen yatırımın bir bölümünün tüm çalışanlarına dağıtılacağını ifade etti. “Getir’in Unicorn olmasında en önemli katkıyı veren bayilerimizin saha çalışanları olan kurye ve depo görevlilerine kıdeme dayalı olarak dağıtılmak üzere, 25 milyon TL’yi bayilerimiz kanalıyla paylaşacağımızı da belirtmek isterim.” dedi.

Unicorn Girişim Nedir?

Unicorn girişim, 1 milyar dolar değerin üzerindeki girişimleri ifade etmektedir. Bu Silikon Vadisi deyimini doğuran kişi ABD’li risk sermayesi yatırımcısı ve Cowboy Ventures’in kurucusu Aileen Lee’dir.