Türkiye’nin önemli girişimlerinden birisi olan Getir, yapmış olduğu resmi duyuruyla birlikte zorluklar yaşadığı İtalya, İspanya ve Portekiz pazarlarından çekileceğini açıkladı.

Mobil uygulaması aracılığıyla, restoran yemek teslimatları ve market ürünleri için teslimat hizmeti sunan ve Türkiye başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde hizmet veren Getir, yapmış olduğu resmi duyuruda İtalya, İspanya ve Portekiz pazarlarından çekileceğini duyurdu. Getir, hızlıca Türkiye dışında büyüme başlamıştı fakat hem yasal zorluklarla karşılaştı hem de beklediği ilgiyi göremedi. Tüm bu nedenler doğrultusunda pazardan çıkış kaçınılmaz hale geldi.

Konuyla İlgili Getir’in Açıklaması

“Ultra hızlı market teslimatı öncüsü Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz’den düzenli bir şekilde çekilme niyetinde olduğunu duyurdu. Getir aynı zamanda bir finansman turunu tamamlıyor ve şirketin gelirlerinin %96’sını oluşturan İngiltere, ABD, Almanya, Hollanda ve Türkiye’de faaliyet göstermeye devam edecek.Getir’in bu üç pazardan çekilmesi, finansal kaynaklarını operasyonel kârlılık ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarının daha güçlü olduğu mevcut pazarlara odaklamasını sağlayacaktır. Getir, İspanya, Portekiz ve İtalya’daki tüm çalışanlarının sıkı çalışmaları ve özverileri için minnettardır.”