Türkiye’nin en başarılı girişimlerinden biri olan Getir, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu Getir İş özelliğinden sonra bir hizmeti daha kullanıma sundu. Henüz tüm kullanıcılara sunulmayan “Getir Araç” isimli özellik, kullanıcıların günlük veya saatlik araba kiralamasını sağlayacak.

Getir, GetirBüyük, Getir Çarşı, GetirSu, GetirYemek, Getirİş isimlerindeki hizmetleriyle pek çok yerde faaliyet gösteren Getir, geçtiğimiz yıl ise farklı bir konuda hizmet vermeye başlamıştı. Dev şirket, araç kiralama şirketi MOOV’u 23 milyon dolarlık bir ücrete satın almıştı. Bu da Getir’in araç kiralama hizmeti verebileceğine dair bir ipucu olmuştu. Getir bu konuda yanıltmadı ve uygulamaya “Getir Araç” isimli araç kiralama hizmetini de dahil etti.

Saatlik Ve Günlük Araç Kiralama

Yakalanan ekran görüntülerine göre GetirAraç üzerinden saatlik ve günlük araç kiralanabiliyor. Bununla birlikte farklı segmentlerden farklı fiyatlara araç türlerinin de hizmette yer alacağı, ücretlerin kilometre başına belirleneceği, avantajlı paketler gibi indirimli fırsatların kullanıcılara sunulacağı ve konumunuza yakın araçların uygulama üzerinden görülebileceği de ekran görüntülerinde yer alan bilgiler arasında.

Bunların yanında aracın size getirilmediğini, kiralayacağınız araca sizin gitmeniz gerekeceğini de belirtelim. Kiralanabilen araçlar arasında Renault Clio, Kia Picanto 1.0 ve Kia Stonic 1.4 gibi araçlar yer alıyor. 2015 yılında kurulan Getir, hizmet kategorisini genişletmeye devam ediyor.