Getir, kâr sağlamak için stratejik bir dönüşüm sürecine giriyor. Geçen yıl satın alınan FreshDirect ve BiTaksi’nin satışı planlanıyor.

Hızlı market ve yemek teslimatı devi Getir, portföyündeki belirli markaları satmayı planlıyor. İngiliz Sky News’in haberine göre, FreshDirect ve BiTaksi’nin satışı şirket tarafından değerlendiriliyor.

İki gün önce çıkan haberlere göre, Getir radikal kararlar alarak yeniden yapılanma sürecine girmeyi düşünüyordu. Hızla büyüyen ve satın almalarla genişleyen şirket, bazı ülkelerdeki faaliyetlerini sonlandırmıştı. Bugün yayımlanan Sky News haberine göre, Getir’in azınlık hissedarı olan Abu Dabi’li yatırımcı Mubadala, birçok varlığını satmak istiyor. Yeniden yapılanma sürecinde Getir’e danışmanlık desteği sunan şirketin adı AlixPartners olarak geçiyor.

Getir, 2023 yılında ABD’deki online market hizmeti sağlayan Freshdirect’i satın almıştı. BiTaksi ise Türkiye’de taksi çağırma hizmeti sunuyor. Şimdi, bu iki şirketin satışı için olası alıcılarla değerlendirme süreci başlatılacak.