İş ağı platformu Linkedln bu yıl gelirlerini rekor düzeyde arttırmasına rağmen toplamda 716 çalışanını işten çıkarmıştı. Şİmdi ise platform 668 çalışanı daha işten çıkartacak.

Justin Sullivan / Getty Images

İş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu LinkedIn, bu yıl içerisinde ikinci kez büyük bir işten çıkarma kararı daha aldı. Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, LinkedIn yaklaşık 668 çalışanını işten çıkaracak.

LinkedIn, bu yılın ilk aylarında Mayıs’ta 716 çalışanı işten çıkardığını duyurmuştu. Bu işten çıkarma hamlesi ile birlikte “daha fazla çeviklik ve büyüme için yeniden örgütlenme” gerekliliğini vurgulamıştı. Şimdi yapılan işten çıkarma hamlesi için yapılan açıklama ise açıklamada ise işten çıkarmaların, “karar alma süreçlerini düzenlemek” amacıyla gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Linkedln yeni bir işten çıkarma hamlesi daha olmazsa 2023 yılında toplamda 1.384 çalışanını işten çıkarmış olacak.

Microsoft da bu yıl içinde bazı işten çıkarma duyurularında bulunmuştu. Bunların içinde 10.000 pozisyonun kaldırılması da bulunuyor.

Diğer bir yandan, Kaliforniya merkezli sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu LinkedIn büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz mali yılda LinkedIn’in geliri ilk kez 15 milyar doları aşmıştı.