Geçtiğimiz ay duyrulan GeForce Now powered by Game+’ın sunucularının aktif olacağı tarih açıklandı. Mart ayı içerisinde sunucular aktif olacak.

Nvidia tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir marka olan GeForce Now, oyun dünyasında son zamanlarda en önemli servislerden biri durumunda. Geçtiğimiz aylarda da ülkemiz için olumlu bir gelişme olan GeForce Now ve Turkcell‘in iş birliği yapacağı açıklanmıştı.

Geçtiğimiz saatlerde de Twitter paylaşımında bir video ile GeForce Now’ın ya da yeni ismi ile GeForce Now powered by GAME+‘ın Türkiye sunucularının aktif edileceği zaman duyuruldu. Video paylaşımına göre Türkiye sunucuları Mart ayı içerisinde aktif durumda olacak.

Buradan ön kayıt yaparak sistemi ilk deneyimleyenlerden olabilirsiniz.

Açıklama yalnızca sunucuların Mart ayında aktifleşeceği yönünde. İlerleyen günlerde merak konusu olan net tarih ve ücretlerin açıklanması bekleniyor. 

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+ ile oyuncular sahip oldukları oyunları donanım yetersizliği sorunu olmadan istedikleri Windows, MacOS, Android ve iOS cihazlarından 1080P çözünürlükte ve 60 FPS ile direkt platform üzerinden oynayabilecekler. Sistemin desteklediği oyunların tamamını buradan inceleyebilirsiniz