Samsung, son zamanlarda Galaxy S24 için bir yazılım güncellemesi çıkardı. Bu güncelleme, kullanıcıların ekran ve kamera ile ilgili sorunlarını gidermeyi hedefliyordu. Ancak, kullanıcılar bu güncellemeden sonra yeni bir sorunla karşılaştılar. İşte detaylar…

sammobile.com

Samsung, özellikle Galaxy S24 Ultra modelinin satışlarından oldukça memnun görünüyor. Ancak, marka tarafındaki bu memnuniyetin aksine, son kullanıcılar sürekli olarak yeni sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Ekran ve kamera sorunlarının ardından, kullanıcılar telefonun yüz tanıma ile ekran kilidi açma özelliği ve miracast tabanlı ekran yansıtmayla ilgili sorunlar yaşamaya başladılar.

Düşük Işıkta Yüzü Algılama Sorunu

Galaxy S24 kullanıcıları, düşük ışık koşullarında yüz tanıma kilidiyle ilgili sorunlar yaşadıklarını dile getiriyorlar. Ancak, kamera uygulamasını açtıklarında ön kamerayı kullanarak kendilerini görebildiklerini belirtiyorlar. Yüzü yeniden taratmanın sorunu çözmediğini de ekliyorlar. Samsung’un topluluk forumunda moderatörlerin sunduğu çözüm önerilerinin hiçbiri işe yaramıyor ve Samsung, kullanıcıların bu sorununu resmi olarak henüz kabul etmemiş durumda.

Samsung S24 kullanıcıları, televizyonda ekran yansıtma sorunları yaşadıklarını bildiriyorlar, özellikle de Miracast kullanırken. Fakat Galaxy A52, Galaxy S10+ ve Galaxy S22 Ultra gibi eski modellerde bu sorunun olmadığı belirtiliyor. Şu ana kadar Samsung, bu sorunu resmi olarak kabul etmiş değil.