Kablosuz kulaklık pazarında iddialı olan Samsung yeni Galaxy Buds Live tanıtımı ile bu iddiasını sürdürdüğünü göstermiş oldu. Tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken, konforlu bir kullanım vaat eden Galaxy Buds’ın tercih edilme oranının yüksek olacağını öngörmek mümkün.

Ergonomik tasarımı ile doğal kulak şeklinizi koruyacak şekilde tasarlanmış olması cezbedici özelliklerinden sadece biri.

 Samsung bu ürünü için kullanıcılara üç farklı renk seçeneği sunmuş. Bu seçenekler Mystic Bronze, Mystic White ya da Mystic Black şeklinde.

Ergonomik tasarımı ile dikkat çeken kulaklık, kulağa kolayca yerleşebilen ve rahatsızlık hissi oluşturmayan iki kanat ucu büyüklüğüne sahip. Bu sayede tüm gün boyunca kulaklıklar çıkarılmak zorunda kalınmadan bir çok işi tamamlayabilme imkanı sunuyor.

Galaxy’nin kablosuz kulak içi kulaklıklarında ilk defa kullanılan Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği, gereksiz gürültüyü dışarıda bırakırken dünyada ihtiyaç olan seslerin duyulmasını sağlıyor. Tek bir tuşa uzun süre basıldıktan sonra bu özellik aktif hale geliyor. Galaxy Buds Live’ın Aktif Gürültü Engelleme özelliği (ANC) arka plan sesini düşük frekans bantlarda %97’ye kadar engelleyebiliyor. Galaxy Buds Live bu özelliği ile UL sertifikası almaya da hak kazanmış.

Söylediklerinize kulak veren bir akıllı asistan da özelliklerden biri. Ses algılayan Bixby isimli asistan sayesinde kolaylıkla telefonun kontrol edilmesi sağlanıyor.

Kablosuz kulaklarda en önemli faktörlerden biri de şarj faktörü. Galaxy Buds Live 6 saate kadar aralıksız müzik dinleme imkanı sunuyor. Yalnızca beş dakikalık şarjla bir saatlik dinleme süresi elde etmek de mümkün.

Çoklu Buds Bağlantısı özelliği ile birlikte telefona başka bir kişi de bağlanabiliyor. Kulaklığı paylaşmaya gerek kalmadan iki kişi aynı anda aynı müziği dinleyebiliyor.

Kaynak: https://www.samsung.com/tr/wearables/galaxy-buds-live-r180/SM-R180NZNATUR/