Uzun süredir devam eden Apple vs Epic Games davası geçtiğimiz haftalarda sonuçlanmıştı. Fortnite 5 yıl boyunca App Store’da yer almayabilir…

Bilindiği üzere bir süredir Epic Games ve Apple arasında Fortnite’ın sebep olduğu bir dava söz konusuydu. Bu dava geçtiğimiz haftalarda sonuçlanmıştı fakat dün akşamki gelişme yeniden gerginliklere ortam hazırladı.

Davanın sonuçlanmasından sonra Epic Games, Fortnite’ın App Store’a dönmesini istediğini belirtmişti. Apple da Fortnite’ın dönmesi için net bir yanıt vermemiş olmakla birlikte açık kapı bırakmıştı fakat dün akşam işler değişti. Epic Games CEO’su Tim Sweeney’nin yaptığı paylaşıma göre Apple, Fortnite’ı kara listeye aldı.

Popüler oyunun kara listeye alınması dava tamamen sonuçlanana kadar Fortnite’ın App Store’a dönmeyeceği anlamına geliyor. Belirtilenlere göre ise davanın tamamen sonuçlanması 5 yıl kadar sürebilir. Epic Games CEO’su Tim Sweeney ise bu duruma oldukça tepkili. Bu süreçte Google ve Epic Games arasındaki gerginliğin artması da olası.