Epic Games’in geçtiğimiz günlerde ücretsiz olarak sunduğu menajerlik oyunu Football Manager 2020, anlık oyuncu rekoru kırdı. Ayrıca oyun ücretsiz olduğu süre zarfında 1 milyon yeni oyuncu tarafından deneyimlendi.

Birçok popüler oyunu ücretsiz yaparak oyuncuların beğenisini kazanmayı başaran Epic Games, en son popüler futbol menajerliği oyunu Football Manager 2020’yi ücretsiz olarak kullanıcılara sunmuştu. Oyunun normal fiyatı 219 TL.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Sports Interactive stüdyo direktörü Miles Jacobson, Football Manager 2020’nin Epic’te ücretsiz olmasının ardından anlık oyuncu sayısındaki artışı ve oyunun kaç kez indirildiğini bildirdi.

savebutonu.com

Yapılan açıklamaya göre oyunu Epic’te ücretsiz olduğu ilk 36 saat boyunca, Steam’de ücretsiz kaldığı iki haftalık süreçten daha fazla kişi denedi. Genellikle oyuncu sayısının zirve yaptığı anlarda 80 ila 90 bin arasında kişi oyunu oynuyor ancak bugün tam 251.131 anlık oyuncuyla yeni bir rekor kırıldı. Jacobson, bunun bu zamana kadarki en yüksek sayıdaki oyuncu olduğunu belirtiyor. Verilerin PC ve Mac’te Steam ve Epic üzerinden oynayan tüm oyuncuları kapsadığını da vurguladı.