Fitbit markası 2023 yılı itibarıyla giyilebilir teknolojilerini Google ekosistemine entegre etmeye hazırlanıyor. Kullanıcıların ve Fibrit markası bir ürün satın alacak olan yeni kullanıcıların yönergelere uygun hareket etmeleri gerekiyor.

Bir süre önce Google bünyesine dahil olan akıllı saat üreticisi Fitbit, şu anda kendi ekosistemini devam ettiriyor. Gelecek yıl itibarıyla beklenen Google entegrasyonu akıllı saatlerde uygulanmaya başlanacak.

Fitbit by Google tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 yılından itibaren yeni giyilebilir kategorideki Fitbit cihazlarını aktifleştirmek isteyen ya da yeni bir Fitbit hesabı açmak isteyen kullanıcılar, bir Google hesabına sahip olmadan cihazlarını etkin hale getiremeyecek.

Mevcut kullanıcıların 2025 yılı başlarına kadar Fitbit hesaplarını kullanma durumu devam edecek. Fakat yine de bu tarihe kadar verilerini Google hesaplarına aktarmaları öneriliyor. Bu tarihten sonra Fitbit hizmetleri kullanılamayacak. Bunların yanında düzenleyici kurul kararları gereğince Fitbit verileri Google reklam ağında kullanılmayacak.