Popüler sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta, metaverse’e olan yatırımlarına devam ediyor. Amerikan sosyal artırılmış gerçeklik şirketi olan Vntana ile ortaklığa giden teknoloji devi Meta, platformlara üç boyutlu reklamların eklenmesini sağlayacak.

www.gizmochina.com

Metaverse planları doğrultusunda ismini Meta olarak değiştiren Facebook, sosyal medya platformlarına üç boyutlu reklamların eklenmesini kapsayan yeni bir ortaklık anlaşması yaptı.

Metaverse Çalışmaları Devam Ediyor

Routers tarafından bildirilenlere göre Amerikan sosyal arttırılmış gerçeklik şirketi Vntana ile yapılan anlaşma, markaların kendi ürünlerini üç boyutlu bir şekilde Instagram ve Facebook’a yüklemelerini sağlayacak. Bunun yanında Vntana entegrasyonu ile reklama dönüştürülecek ürünler, masaüstü veya mobil uygulamalar üzerinden etkileşimli bir şekilde kontrol edilebilecek.

Projenin ortak şirketi Vntana CEO’su Ashley Crowder, “Çevrimiçi reklamlardaki 3D ve AR teknolojisi, dijital tüketicilerle bağlantı kurmak isteyen markalar için bir sonraki sınırdır ve meta veri dünyasına atılan harika bir ilk adımdır” ifadelerini kullandı.