Geçtiğimiz aylarda Acun Ilıcalı’nın duyurduğu Netflix formatında olan yerli video akış hizmeti Exxen’in aylık abonelik ücreti açıklandı.

Acun Ilıcalı’ya ait olan Netflix tarzı yerel video akış hizmeti platformu Exxen, geçtiğimiz aylarda ilk kez duyurulmuştu ve bazı içerikler ile ilgili bilgi verilmişti. 30 Aralık itibarıyla platformun aylık ücreti de belli oldu.

Geçtiğimiz aylarda herkesin ulaşabileceği bir fiyat ile sunulacağı açıklanan Exxen’in aylık ücreti 9.90 TL. Acun Ilıcalı’nın Instagram’da paylaştığı hikayeye göre platformu ilk 7 gün ücretsiz olarak deneyimleme imkanı sunuluyor.

Exxen, 1 Ocak’ta kullanıma sunulacak.

Platformda Netflix gibi aile planının olup olmayacağı henüz bilinmiyor fakat büyük ihtimalle BluTV gibi, satın alınmış bir hesabı sadece bir kişi kullanabilecek.

Exxen Nedir?

Exxen, Acun Ilıcalı tarafından kurulan, yayın hayatına 1 Ocak 2021 itibarıyla başlayacak bir dijital içerik platformudur. Exxen yeni bir dijital platform olarak Netflix gibi ücretli üyelik sisteminin yer aldığı bir internet sitesi olacak. İzleyiciler abone olarak bu platformu ve yer alan içerikleri takip edebilecek.

Exxen’de Neler Yer Alıyor?

  • ŞEREF BEY DİZİSİ Karakomedi tadında olacak dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Ecem Uzun, Songül Öden, Şükran Ovalı ve Serhat Kılıç gibi isimler olacak.
  • ZEYNEK BASTIK VE KONUKLARI Müzik tutkunları için Zeynep Bastık ve Konukları programı da 1 Ocak itibarıyla platformda yerini alacak.
  • GİBİ DİZİSİ Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç’ın komedi dizisi Gibi de Ocak ayı itibariyle Exxen’de yerini alacak.
  • KONUŞANLAR PROGRAMI Hasan Can Kaya’nın hazırlayıp sunduğu Konuşanlar isimli Talk Show programı da artık Youtube’da değil Exxen’de olacak.
  • TOLGSHOW Ünlü komedyen Tolga Çevik’in programı olan TolgShow da bu dijital platform içerisinde sevenleriyle buluşacak.
  • SİHİRLİ ANNEM Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Sihirli Annem dizisi yeni bölümleri ve oyuncularıyla Exxen’de olacak.
  • ENİS ARIKAN  Enis Arıkan’ın eğlence konseptli programı da Exxen’de yerini alacak.
  • KİRLİ ÇAMAŞIRLAR Youtuber Orkun Işıtmak’ın sunacağı Kirli Çamaşır programında konuklar zorlayıcı sorular ile karşı karşıya kalacak.

Doğan Kabak ve Ferhat Albayrak ile Garaj programı, bilim ve illüzyonun aynı anda değerlendirileceği Akıl Oyunları programı, kadrosu genç oyunculardan oluşan bir Öğrenci Evi dizisi, Masterchef Junior Exxen’de izleyiciler ile buluşacak. Youtube’da yoğun ilgi gören Uzman psikolog Gökhan Çınar’ın Katarsiz ile Katarsiz X-TRA programları da bundan böyle bu platformda yerini alacak. Aynı zamanda Reynmen ve Berkcan Güven’in yer alacağı bir program da Exxen platformu altında yayında olacak.