Dağıttığı ücretsiz oyunlar ile tanınan Epic Games, alışveriş merkezi satın aldıktan sonra şimdi de popüler ve yaygın olarak kullanılan Epic Games’in geliştirdiği Unreal Engine’e entegre etmek amacıyla RAD Game Tools’u satın aldı.

Her hafta ücretsiz oyun hediye etmesi ile bilinen video oyun sektörü devlerinden olan Epic Games, oyun yazılım geliştirme şirketi RAD Game Tools‘u satın aldı.

RAD Game Tools, Kirkland, Washington merkezli bir video oyun yazılımı geliştirme şirketi. İsmini sık duyduğumuz bir şirket olmasa da bu güne kadar 24.600’den fazla oyunda kullanıldı.

1988’den beri varolan şirket, ayrıca Intel, Microsoft ve diğerleri için ana ürünler üzerinde çalışarak hem oyun yazılımı hem de oyun donanımı projeleri hakkında makul fiyatlarda danışmanlık hizmeti vermekte.

Epic Games’in şuanki hedefi ise şirketin teknolojisini Unreal Engine motoruna entegre etmek. Epic Games CTO’su Kim Libreri, “Fortnite dahil en popüler oyunlarımızın yükleme sürelerini iyileştirmek ve kaliteyi arttırmak için RAD’ın sıkıştırma teknolojisinin ne kadar iyi olduğunu ilk elden biliyoruz. RAD ekibi dünyanın önde gelen sıkıştırma, video ve oyun geliştirme araçları uzmanlarından bazılarına sahip. Onları Epic Games ailesine katmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu yeni ortaklık ile Rad Game Tools ekibi Epic Games ile birlikte çalışacak. RAD Game Tools’un diğer şirketler ile de işlerini yürütmeye devam edeceği bildirildi.