Hava trafiği kontrol merkezinin paylaştığı anlık verileri eş zamanlı Twitter’da paylaşım yapan bir yazılım geliştiren 19 yaşındaki ABD’li öğrenci Jack Sweeney bu aralar ABD’de oldukça popüler. Elon Musk’ın kendisine 5 bin dolar teklif ederek bu Twitter hesabını silmesini istemesinin ardından bu teklifi az bulan ve 5 bin USD yerine 50 bin USD yapmasını isteyen Jack Sweeney’e iş teklifleri geliyor.

New York Post’un haberine göre, 19 yaşındaki Jack Sweeney’e Orlando merkezli özel charter uçuş şirketi Stratos Jet Charters tarafından iş teklif edildi.

Sweeney, New York Post’a iş fırsatı hakkında yaptığı açıklamada, “Oldukça güzel. Onlar UCF mezunları, bu yüzden oldukça ilginç” dedi.

Stratos Başkanı ve CEO’su Joel Thomas da gazeteye yaptığı açıklamada, Sweeney’in “yaratıcılığını” gördükten sonra geliştirme ekibinde çalışma teklifinde bulunduklarını vurguladı. Thomas, “Jack’in özel havacılığa olan ilgisinin yanı sıra hünerli teknik kabiliyetini görünce, geliştirme ekibimize katılması için ona teklife bulunduk” dedi.

Thomas şunları ekledi: “Jack’in hem havacılık hem de teknoloji tutkusuna sahip olduğunu görüyorum. Bunun, Stratos’un çıtayı yükseltmeye devam etmesine yardımcı olacağına inanıyorum.”

Sweeney ayrıca Insider’a teklifi aldığını doğruladı, ancak UberJets’teki çalışmaları göz önüne alındığında kabul etme olasılığının düşük olduğunu söyledi.