Elon Musk ile Kongre arasındaki gerilim sürüyor. Senatör Ed Markey ile Elon Musk’ın sert söylemleri “Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek” tehdidi ile sonuçlandı. İşte detaylar…

Massachusetts’ten Senatör Ed Markey, Elon Musk’tan bazı bilgilerin talebinde bulunmuştu. Musk ise bu talebe sert bir dönüş yaparak gerilimi yükseltmişti.

Twitter bir süredir “onaylı hesap” konusuyla eleştirilerin merkezinde. Twitter Blue aboneliği sayesinde herkesin onaylı bir hesap ve mavi tik rozeti alması sağlanıyordu. Fakat bu durum sahte taklit hesapların onaylı olarak gözükmesine sebep olunuyordu.

Üstü Kapalı Tehdit

Ama Musk’un Senatör’e konuya ilişkin olarak verdiği cevap biraz sert oldu: “Belki de gerçek hesabın bir parodi gibi göründüğü içindir? Ve neden pp’nizin bir maskesi var!?”.Markey’in cevabı ise Musk’ın şirketlerindeki sorunları işaret ediyor: “Şirketlerinizden biri FTC onay kararnamesi kapsamında. Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi NHTSA, insanları öldürmekten Tesla’yı araştırıyor. Ve zamanını çevrimiçi dövüşler seçerek harcıyorsun. Şirketlerinizi düzeltin yoksa Kongre düzeltecek.