Electronic Arts, bir süredir peşinde olduğu İngiliz oyun geliştiricisi Codemasters’ı satın almak için anlaşmaya vardı.

Electronic Arts, bir süredir bünyesine katmak istediği Codemasters’ı satın almak için firmayla nihayet anlaşmaya vardı. Electronic Arts, satış işlemi için yüksek miktarda bir ödeme yapacak. Şirket, İngiltere merkezli oyun geliştiricisi Codemasters’ın satın alınması için 1,2 milyar dolarlık bir ön anlaşma imzaladı. Electronic Arts ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre firma satış işlemlerinin 2021’in ilk çeyreğinde tamamlanmasını beklediğini de belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Electronic Arts Genel Müdürü Andrew Wilson, Codemasters’ın yeteneklerini uzun süredir beğendiğini, bu anlaşmadan memnuniyet duyduğunu belirtti. Electronic Arts’ın oyun sektörü için önemli ve tecrübeli bir şirket olduğunu ifade eden Wilson, bu anlaşmanın ardından piyasaya sürülecek yarış oyunlarıyla oyuncular için çok daha benzersiz bir deneyim sunulacağını da ifade etti.

Benzer bir açıklama, Codemasters Başkanı Gerhard Florin’den de geldi. Florin, bu iş birliğinin Codemasters için de önemli avantajlar sunacağını ifade etti. Her iki şirket de Codemasters çalışanlarının gelecekteki durumlarıyla ilgili detaylı açıklama yapmadı.