Vücudun belirli sağlık değerlerini takip edebilen giyilebilir cihazlar artık günlük hayatın vazgeçilmezi haline geldi. Bunlardan biri de Xiaomi MIJIA Sports ECG T-shirt modeli oldu.

Xiaomi MIJIA Sports ECG T-shirt Özellikleri Ve Fiyatı

Xiaomi MIJIA Sports ECG T-shirt modeli; göğüs kısmında yer alan EKG sensörü ile spor halindeki kullanıcının nabız atışlarını devamlı olarak takip ediyor ve haritalama yapıyor.

Xiaomi MIJIA Sports ECG T-shirt modeli klasik sporcu kıyafetleri ile aynı görünüme sahip. Kasları kavrayacak şekilde eğimli olarak üretilen tişört; ürün sahiplerine rahat bir antrenman yapma imkanı sağlıyor.

hwp.com.tr

Göğüs kısmının ortasında yer alan bir EKG sensörü bulunuyor. Bir fasulyeyi andıran bu sensör, kullanıcının kalp atışları ile oluşan mikro sinyalleri yakalıyor. Sensör saniyede 250 örnekleme oranına sahip ve 60 saniyelik sürelerde EKG ölçümü yapabiliyor.

Kullanıcı yaptığı spora göre kalp atış hızını gözlemleyebiliyor. Böylece egzersiz esnasında hızını değiştirebiliyor ve daha detaylı analizleri inceleme şansına sahip. Sensörün etrafındaki LED bildirim ise nabız durumu hakkında kullanıcıya bilgi veriyor. Değişen renkler sayesinde kullanıcı, nabız durumu hakkında bilgi sahibi oluyor.

Xiaomi MIJIA Sports ECG T-shirt 12 bin kişinin fon desteğini aldı. Akıllı giysi için fiyat 44$ (yaklaşık 330 TL) olarak belirlenmiş.