Electronic Arts ve oyun dünyasının popüler oyunlarından olan FIFA’nın ismi değişebilir. EA serinin ismini değiştirmeyi planlıyor.

Spor oyunları denilince akla gelen ilk isimlerden biri belki ilki FIFA. Electronic Arts ve FIFA artık aynı anlamı çağrıştırıyor. Alınan yeni kararla bu durum değiştirilebilir.

Geçtiğimiz gün Electronic Arts bir basın toplantısı düzenledi ve bu toplantıda yeni çıkan oyunları FIFA 22 için bazı istatistik ve analizler paylaşıldı ve oyunun çıkışı kutlandı. Fakat açıklama sırasında bir bölüm dikkat çekti:

“Geleceğe baktığımızda EA Sports futbol oyunlarımızın ismini değiştirme fikrini araştırıyoruz. Bu durum diğer anlaşmalardan bağımsız olarak FIFA ile olan isim hakları sözleşmemizi gözden geçirdiğimiz anlamına geliyor.”

FIFA ve EA’nin arasındaki anlaşma 2022 Aralık ayına kadar sürecek. Yaklaşık olarak bir yıl daha oyun bu isimle anılmaya devam edecek.İsim değişikliğinin sebebi tam olarak bilinmiyor. Ancak FIFA gibi köklü bir serinin isminin değişmesinin seriyi nasıl etkileyeceği büyük merak konusu. Bildiğiniz üzere bu yıl Konami de PES serisinin ismi eFootball olarak değiştirilmişti.