Bilindiği üzere FIFA’da FIFA Ultimate Team kartları yer alıyor. Bazı EA çalışanlarının da oyunculara yüksek paralar karşılığında bu kartları sattığı öğrenildi. Şu anda araştırmalar devam ediyor.

Dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olan FIFA, her yıl milyonlarca insanın satın aldığı bir seri. Fakat oyun asıl kârı FIFA Ultimate Team oyuncu kartlarından elde ediyor. Geçtiğimiz günlerde de bu popüler kartlarla ilgili bir olay açığa çıktı.

Geçtiğimiz günlerde EA bünyesindeki bir çalışanının FIFA Ultimate Team kartlarını oyunculara binlerce dolar karşılığında sattığı öğrenildi. Bu olay sonrasında Twitter’da “EAGATE” etiketiyle paylaşımlar yapıldı ve bu durum geniş kitlelere ulaştı. Oyun devi de geçtiğimiz saatlerde bu durumu onayladı.

Şimdilik EA’nin bu olay ile ilgili araştırmaları devam ediyor. Ancak geçtiğimiz saatlerde oyunculara kart satılmasının yalnızca bir kişi tarafından yapılmadığı ortaya çıktı. EA, satın alınan tüm kartların silineceğini ve satın alan oyuncuların süresiz olarak engelleneceğini açıkladı.

Kart satan çalışanların satma işlemini kendilerinin mi yaptığı yoksa hesapların ele geçiren kişiler tarafından mı yapıldığı öğrenildiğinde duruma göre çalışanlar için de yasal süreç başlatılacak.