Farklı teknolojik ürünleriyle dikkat çeken marka Dyson giyilebilir teknolojiye de adımını attı. Dyson’ın ilk giyilebilir teknolojik ürünü havayı temizleyen ağız siperliğine sahip kulak üstü kulaklık oldu.

Daha çok elektrikli süpürge ve saç ürünleriyle tanınan Dyson, ürünlerini yeni özellikler katarak geliştirmekle birlikte, ürün çeşitliliğini de arttırmaya devam ediyor. Bu çeşitliliğin yeni parçası ise Dyson Zone isimli kulaklık oldu. Dyson Zone isimli yeni ürün artan hava kirliliği sorununu çözmek için tasarlandı.

Cihaz yayını Pocket-lint’in editör yardımcısı Britta O’Boyle “Tasarımları kesinlikle göz alıcı, ses kalitesi mükemmel ve kulaklıklar güzel bir yapıya sahip gibi ifadeler kullandı. Bunların yanında henüz ürünü açık havada test edemediğinden, havayı ne kadar etkili bir şekilde temizlediğine ya da giyildiğinde nasıl hissettirdiğine dair bir yorum bulunmuyor. O’Boyle bunların yanında “ucuz olmalarını beklemiyoruz” şeklinde bir açıklama da yaptı.

Dyson Zone hava temizleme özellikli kulaklıklar sonbaharda satışa çıkacak.

Dyson Zone Hava Temizleyici Kulaklık Özellikleri

Dyson Zone, her kulak kabında bir motor, fan ve hava filtreleri ile birlikte gelmekle birlikte, akciğerlere temiz hava almada %97 etkili olacak. Kulaklıklarda, solunum ve eforu izlemek için sensörler yer alıyor ve kullanır ve uygulama sayesinde filtrenin ne zaman değiştirilmesi gerektiği konusunda kullanıcıya uyarılar yapılıyor. Dyson Zone, Pocket-lint’e göre düşük filtreleme modunda 4 saatlik veya yüksek filtrelemede 1,5 saatlik pil ömrüne sahip.