Bir milyonun üzerinde Twitter gönderisi kullanılarak yapılan yeni bir araştırma, en nefret edilen markaları sıraladı. Detaylar haberimizde..

ravereviews.org

RAVE Reviews adlı çevrimiçi portalın yaptığı ilginç bir araştırma, tüketicilerin en nefret ettikleri markaları ortaya çıkardı.

Araştırma ekibi, ABD ve dünyada en çok nefret edilen markaları bulmak amacıyla olumsuz Tweetlerin yüzdesini hesapladı ve markaları konum ve kategori bazında sıraladı. Sonuçlara bakıldığında Microsoft, nefret edilenler sıralamasında Google’dan, Amazon’dan ve hatta Facebook çok daha önde. Araştırmaya göre şirket, 22 ülkede en nefret edilen marka ünvanına sahip oldu.

ravereviews.org

İkinci sırada Sony, üçüncü sırada ise elektrikli araç şirketi Tesla yer alıyor. Çalışma, fast food, video oyunları ve sadece büyük şirketler dahil olmak üzere çeşitli kategorilerden yüzlerce tanınmış markayı içeriyor. En nefret edilen markalar en popüler markalar olarak karşımıza çıkıyor.

Bir milyondan fazla Tweet baz alınarak gerçekleştirilen söz konusu araştırmanın sonuçları tartışılır. Fakat infografikler Twitter kullanıcılarının tercihlerini yansıtıyor denilebilir.