Dolap uygulamasında satışları arttırmadaki en önemli unsurlardan biri güvenilir satıcı rozetidir. Güvenilir satıcı rozetine sahip olan kullanıcıların satışlarını arttırması daha kolaydır. Güvenilir satıcı rozetine dair soruların yanıtları yazımızda…

Güvenilir Satıcı Rozeti Nedir?

Güvenilir satıcı rozetinin temel koşulu, belirli bir süre dahilinde belirli sayıda satış yapmış olan kullanıcıların, siparişlerini iptal etme oranının düşük olmasıdır. Bununla birlikte bir sattıcının bu rozete sahip olması, bu satıcının ürünlerini hızlı kargoladığı anlamına gelir. Yani bu rozete sahip olma konusunda kargolama hızı da önemli bir rol oynuyor.

Güvenilir Satıcı Rozeti İçin Ne Yapmak Gerekir?

  • Belirli bir süre içerisinde yapılan satış sayısı yeterli düzeyde olmalıdır. (Net bir sayı verilmemiş olmakla birlikte satışların fazla olması diğer koşullar da sağlandığında bir avantajdır.)
  • Sipariş iptal etme oranı olabildiğince düşük olmalı.
  • Kargolar alıcıya hızlı ulaştırılmalıdır, gecikmemelidir.

Satıcı Rozeti Neden Görünmez?

Güvenilir satıcı rozeti sahibi olan kullanıcılar yani satıcılar için her gün hesaplama yapılır. Satıcının sipariş sayısı rozet için yeterli olsa bile geciken kargo ve iptal edilen siparişler rozetin kaybedilmesine neden olabilir. Güvenilir satıcı rozetine tekrar sahip olmak için zamanında ve belirlenen sayıda kargo gönderimi sağlanması yeterlidir. Bu sayede rozet tekrar kullanıcının profilinde görünecektir.

Satıcı Rozeti Neden Her Uygulamada Görünmez?

Güvenilir satıcı rozeti şu an için yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlarda, Dolap uygulamasının en güncel versiyonunda görünmektedir. Hala güvenilir satıcı rozetine sahip olup olmadığınızı bir android cihaz üzerinden dolabın en güncel versiyonunu kullanarak görüntüleyebilirsiniz.