Bir süredir kullanıcı isimlerinde uygulayacağı format değişikliği ile gündeme gelen popüler platform Discord, kullanıcılarına platforma eklenecek tüm yeni özellikleri bilgilendirme mesajı olarak gönderdi. Peki Discord’a yeni eklenen özellikler neler? İşte detaylar…

Kullanıcıların arkadaşlarıyla, oyun topluluklarıyla ve geliştiricileriyle sesli, görüntülü ve yazılı sohbet edebilmesini sağlayan ücretsiz bir iletişim uygulaması olan Discord, yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerden ilki kullanıcı adı değişikliği.

Discord’a Yeni Eklenen Özellikler Neler?

Discord, kullanıcı adları konusunda sadeleştirme yoluna gidiyor. “Karmaşık sayıları ezberlemeden arkadaş ekleyebilme” kuralını getiren Discord, “Güncelleme sırası sana geldiğinde haber vereceğiz” mesajı ile tüm kullanıcıların kullanıcı adlarının değişeceği mesajını da vermiş oldu.

Eklenen bir diğer özellik ise “Sesli mesajlar” için oldu. Sesli mesajlar DM ve küçük sunucularda zaten kullanılıyordu. Artık sesli mesajları büyük sunucularda da kullanmak mümkün olacak. Yöneticiler sesli mesajları kısıtlayabilecek.

Topluluk yöneticileri, bundan böyle yeni üyelere otomatik olarak kanallar ve roller atayabilecek.

Gömülü kanal bağlantıları daha görünebilir hale gelecek. Artık kopyaladığımız ya da paylaştığımız bağlantıların nereye gideceğini görmek mümkün olacak.

Discord çıkartmaları tüm kullanıcılar için ücretsiz olacak. Wumpus, Mallow ve Choco isimli çıkartma setleri herkesin kullanımına açık olacak.

Kullanıcı yüklediği bir medyayı ön izleyebilecek. Bunun yanında tüm mesajı silip baştan başlamak zorunda kalmadan bir yüklemeyi iptal etmek mümkün olacak